Nemzetközi diákkonferencia Szladits Károly emlékére

2025. április 28. és 30. között a CEF Alapítvány a dunaszerdahelyi MOL Aréna termeiben nemzetközi diákkonferenciát szervezett, amelynek célja a dunaszerdahelyi származású Szladits Károly jogász emléke előtt való tisztelgés. A rendezvényt Mészáros Lajos, a Szlovák Alkotmánybíróság nyugalmazott bírája védnöksége alatt tartották, és mottója „Szladits Károly mint inspiráció” volt.

A konferencián tíz diákcsapat vett részt Szlovákiából, Magyarországról, Romániából és Szerbiából. A résztvevők a Nagyszombati Egyetem Jogtudományi Kara, a romániai Sapientia Egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE), a miskolci egyetem, a Budapesti Református Egyetem és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem hallgatói, a Szegedi Egyetem Jogtudományi Karának diákjai, valamint a Novi Sadi Egyetem diákjai voltak. Előadásaik különböző témákat öleltek fel a magánjog történetéből, elméletéből és aktuális kihívásaiból. A magas szakmai színvonal, a gazdag tartalom és az előadások minőségi feldolgozása megerősített bennünket abban a hitben, hogy Szladits Károly gondolatai ma is aktuálisak, és hogy munkássága megelőzte korát, továbbra is inspirálva az új generációkat.

A konferenciát követően ünnepélyes koszorúzási ceremónia zajlott Szladits Károly szobránál, ahol a résztvevők tisztelettel adóztak emlékének.

A rendezvény záróeseményeként a résztvevők egy sétát tettek Pozsonyban, amely során meglátogatták a Szladits életével és munkásságával összefüggő helyszíneket.